V Rovensku štyri góly za päť minút. Cerová B otočila z 0:3

V 8. kolo majstrovstiev oblasti II. triedy sa zrodilo niekoľko prekvapujúcich výsledkov, medzi ktoré patria najmä remíza Čárov v Lakšárskej Novej Vsi, či víťazstvo Hradišťa s Dubovcami.

Obidve mužstvá z čela tabuľky nastrieľali po päť gólov. Rohov v Prietrži a Sobotište doma Smrdákom.

Prietrž - Rohov 1:5 (0:0)

Góly: Malík - Chocholáček 2, Kessl 2, Zríni.

Jednoznačná záležitosť hostí. Domáci držali krok so súperom len v prvom polčase. Po zmene strán sa hostia rozstrieľali a vyhrali 1:5. R Hurbánek. (Ján Svatík)

Lakš. N. Ves - Čáry 2:2 (1:1)

Góly: Kubeňák, R. Velický - Formánek, Puškáč.

Domáci začali svižne, keď Haramia išiel sám na bránu, no hosťujúci brankár Adam Kollár jeho si s jeho šancou poradil. V 12. minúte dostal hostí do vedenia z ojedinelej šance Tomáš Formánek - 0:1. Ešte do konca prvej polhodiny sa domácim zranili dvaja kľúčoví hráči, Peter Hílek a Robert Winkler. Napriek tomu stačili gólmi Martina Kubeňáka a Romana Velického ešte otočiť skóre vo svoj prospech 2:1. Hostia však vycítili šancu, bojovali až do konca čo sa im aj oplatilo, keď v 83. minúte Milan Puškáč zariadil prekvapujúcu remízu 2:2. R Lapoš. (Tibor Velický)

Letničie - Trnovec 3:1 (1:2)

Góly: Lánik, Knap, D. Konečný - Šesták 2.

Domáci sa ujali vedenia už v 6. min. gólom Knapa. Za hostí vyrovnával Šesták. Hostia išli dokonca do vedenia na 1:2. Hostia zo spodu tabuľky hrali dobre. Po zmene strán vyrovnával Lánik. Víťazný gól padol až v 85. min., a to do brány hostí. Hostia aj domáci podali dobrý výkon. R Cabadaj. (Jaro Vaculka)

Sobotište - Smrdáky 5:0 (1:0)

Góly: M. Blanárik 2, Včelka, Vandák, Tomeček.

Prvý polčas bol vyrovnaný a skoro bez šancí. Po dvoch góloch domácich v druhom polčase hostia herne odišli a domáci vyhrali vysoko 5:0, pričom ešte veľa šancí zostalo nevyužitých. R Daniš. (Marek Blanárik)

Štefanov - Unín 2:1 (1:0)

Góly: Morvay 2 - Tureček.

Štefanov v domácom prostredí hrá tradične dobre, čo sa ukázalo aj v tomto zápase. V susedskom derby sa hral vyrovnaný futbal, ale domáci mali o niečo viac šancí ako hostia, dali o jeden gól viac a zaslúžene vyhrali. R Škrinár. (Daniel Belica)

Hradište - Dubovce 2:1 (2:1)

Góly: F. Michalička 2 - Vanek.

Vo vyrovnanom a slušnom stretnutí sa o všetkom podstatnom rozhodlo už v prvom polčase. Domácim hráčom zápasu bol Filip Michalička, ktorý v 12. a 27. min. šikovnými hlavičkami zúžitkoval prihrávky spoluhráčov. Hostia však nerezignovali a v 33. min. znížili po krásnej strele F. Vaneka, ktorý z 30 metrov trafil presne do „šibenice“ - 2:1. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá s odhodlaním zmeniť skóre zápasu, no napriek snahe hráčov oboch mužstiev sa už skóre nemenilo a domáci si pripísali dôležité tri body. R Thao, Bednár. (Rasťo Sadloň)

Kunov - Smolinské 2:1 (0:0)

Góly: Černek, L. Blanárik - Križan.

Na tabuľkovo vyššie postavený Kunov nečakal odovzdaný súper. Úvodnú šancu mal hosťujúci Péči, ktorého však vychytal brankár Fábik. Postupne prišli chvíle domáceho celku, šance mali Morávek, M. Černek a Kubovič, ktorého tutovku zneškodnil brankár Gavorník za pomoci svojich obrancov a hlavička Šefčíka tesne minula jeho bránu. Chvíľu po prestávke padli tri rýchle góly. Prihrávku Morávka zúžitkoval M. Černek a o dve minúty po samostatnom úniku zvýšil Blanárik na 2:0. Hneď po rozohraní znížil Križan presnou hlavičkou po rohu Péčiho. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené. R Štora, Lapoš. (Karol Vajda)

14. Trnovec 9 1 0 8 7:28 3

V poslednom 8. kolo prvej časti majstrovstiev oblasti III. triedy pripravila rezerva Cerovej prvú prehru Osuskému, dokonca na jeho ihrisku, hoci domáci vyhrávali už 3:0.

Divoký záver videli diváci v Rovensku, kde za posledných päť minút padli štyri góly.

Rovensko - Hlboké B 6:2 (2:0)

Góly: Vincek 3, Štora 2, Vizváry - Hečko (11), Jediný (11).

Vysoké víťazstvo domácich sa nerodilo ľahko. V prvom polčase domáci po góloch Ivana Štoru a Borisa Vinceka vyhrávali 2:0. Po zmene strán hostia znížili v 52. min. Edo Hečkom z pokutového kopu, no o tri minúty zvýšil Štora na 3:1. Ďalšie štyri góly padli v záverečných piatich minútach. Dvakrát Vincek a Patrik Vizváry upravili až na 6:1. Posledný gól dal v 90. min. Jozef Jediný z pokutového kopu. R Thao. (Ivan Štora)

Chropov - Častkov 2:1 (1:1)

Góly: J. Kocian 2 - Vančík.

V prvom polčase mali domáci prevahu a do vedenia išli už v prvej minúte, keď úspešným strelcom bol Jozef Kocian. Hostia však ešte do prestávky vyrovnali Vančíkom na 1:1. V druhom polčase boli domáci lepší a po peknom signále dal víťazný gól, keď úspešným strelcom bol opäť Jozef Kocian - 2:1. R Zabadal. (Peter Špaček)

Osuské - Cerová B 3:4 (0:0)

Góly: Ľ. Pavelka, S. Olah, J. Olšovský - D. Badáň a P. Suchý 2.

Vyrovnaný zápas so šťastným koncom pre hostí. Domáci po hodine hry viedli už 3:0, no hostia v priebehu devätnástich minút strelili štyri góly a rozosmutnili domácich hráčov i fanúšikov. R Bednár.

Štefanov - Dojč 3:3 (2:1)

Góly: Baláž, Medo, Vach - Malík, Morávek, Ganzlmár.

Vyrovnaný zápas so spravodlivou deľbou bodov.Domáci do prestávky dvakrát vyhrávali, no po preststávke Dojč dvomi gólmi v priebehu desiatich minút otočil skóre vo svoj prospech. Zaslúženú remízu zariadil v 67. min. Martin Vach. R Škrinár.